Bizden Haberler

BİZDEN HABERLER

ICC Uluslararası Alanda Yapılanmaya Devam Ediyor. Lefkoşe’den sonra ikinci durak ICC New York ofisi açıldı!
ICC Uluslararası Alanda Yapılanmaya Devam Ediyor. Lefkoşe’den sonra ikinci durak ICC New York ofisi açıldı! Geleceğin başarılı firmaları ürün ve hizmetlerini dünyanın her köşesinde pazarlayabilen ve yerel halklara değer katabilen firmalar olacaktır. Bu sebeple, firmalarıngeleceğini sadece Türkiye pazarında araması artık çok zor. Küresel ekonomi hızla evrilmekte ve süregelmek ve varoluşunu sürdürmek isteyen sirketleri yabancı pazarlardaki varlıklarını artırmak vesilesiyle risk almaya zorlamaktadır. Bu küresel adımı atmak sadece büyük şirketlerin değil, demokrasinin ve her ulusal ekonominin gücünün bel kemiğini oluşturan KOBİ’ler için dahi kaçınılmaz hale gelmiştir.
 
Amerika Birleşik Devletleri bu bağlamda çok büyük fırsatlar sunan bir pazar olma özelliğini korumaktadır. Nüfusunun çokluğu, NAFTA ile Meksika ve Kanada’ya açılan bir kapı olması, rekabetin çetin olması, işletmelerle ilgili kanunların gelişmişliği, birçok uluslararası  yatırım bankasına ev sahipliği yapması, içinde dünyanın her tarafından kültür, ırk, ulus ve dinden insanlar barındırması, ve dünyadaki tüketici taleplerini etkileyen ve belirleyen bir pazar olması bu fırsatlara birer örnektir. Bu sebeple, Türk şirket ve girişimcilerinin küresel markalar, ürünler, ve hizmetler geliştirmesinde ABD pazarı son derece önemli bir rol oynama potansiyeline sahiptir.
 
Bu bağlamda markalaşma ve ihracat hedefi olan ülkemiz şirket ve girişimcilerinin danışmanlık ihtiyaçlarının karşılanmasında ve yerel işbirliğimiz ile hukuki çözümlerde, New York’ta ülkemiz iş dünyasının temsilcilerine hizmet vermek üzere yapılandık. Ülkemizin ABD’deki bir girişimcisi olarak Turquality kapsamında ihtiyaç duyulan danışmanlık (hukuki ve stratejik danışmanlık) hizmetleri alanında işbirliği yapmayı öneriyoruz.  Firmanızın ihtiyacına göre çözüm üretmede sadece güvenilir ve yetkin bir iş ortağı olarak değil bir yurttaş ve bir dost olarak ta yanınızda olmayı görev biliyoruz.

Bu kapsamda Turquality destekleri kapsamında aşağıdaki hizmetleri verebilmekteyiz:

·         Girişimcilik, yatırımcı, nitelikli işçi vizelerinin alınması,
·         Şirket kurulması,
·         Mağaza ve showroom açılması,
·         Anlaşma yönetimi,
·         Ticari konularda danışmanlık, ve hukuki risk yönetimi
·         Sektörel stratejilerin geliştirilmesi, ABD’de markalaşma, kurmsal yapılanma ve rekabet gücü konusunda Türk İş dünyaısnı yakından tanıyan ve local deneyimlerle hizmet veren bir kuruluş olarak yanınızda olacağız.

ICC New York ofisinde size tüm bu uzmanlık alanlarında destek verecek uzmanlarımız ile sizleri karşılıyor olacağız.


1. Yönetim Danışmanlığı Zirvesi
1. Yönetim Danışmanlığı Zirvesi
7001: 1. Yönetim Danışmanlığı Zirvesi  11 Nisan 2014’de Çırağan Sarayında gerçekleştirildi. Ülkemizin önde gelen kamu ve özel sektör  firmalarının üst düzeyde katılım sağladığı zirvede ICC Kurucusu B. Tülin Seçen YDD Başkanı olarak açılış konuşmasını yaptı.

Tülin Seçen “Kurumsal Yönetişim ve Değişim Yönetiminin Danışmanlık Projelerine Yansımaları” konusunda konuşma yaptı.
 


Yönetim Danışmanları Derneği Başkanı, CMC Sertifikalı Yönetim Danışmanı
Yönetim Danışmanları Derneği Başkanı, CMC Sertifikalı Yönetim Danışmanı
Behiye Tülin Seçen

Tecrübesi ve sosyal diyalog ile işyerlerinde çalışma barışını temin eden ve endüstri ilişkilerine katkı sunan bir yönetici
 
Yönetim danışmanlığı alanında 18 yıldır çalışan Seçen, işletme lisansına ve uluslararası işletme yüksek lisansına sahip olup bankacılık alanında da eğitim aldı. Bankacılık alanında meslek hayatına başlayan Seçen, Mali İşler Müdürlüğü ve bir akaryakıt dağıtım şirketinde genel müdürlük yaptı. Akaryakıt dağıtım sektöründeki ilk kadın genel müdür unvanına sahip oldu. 1997 başında ICC Uluslararası Danışmanlık şirketini kurdu. Ülke, sektör, bölge ve şirketler düzeyinde bir çok başarılı strateji ve kapasite geliştirme projelerini yönetti. Kamu, özel şirketler ve STK’larda deneyim sahibi oldu. UNDP ile birlikte Türkiye’de “Kurumsal Sosyal Sorumluluk” prensiplerinin gelişmesini sağlamaya yönelik olarak 18 ilde1000’den fazla KOBİ’ye eğitim verdi. Ülkemizde danışmanlık mesleğinin gelişmesi, CMC statüsünün başlatılması ve yönetim danışmanlığı meslek standartlarının oluşturulmasında önemli roller üstlendi. PPP, Kamu Özel Sektör işbirliği ortaklıkları konusunda uluslararası komitelerde görev aldı. Bu güne kadar çeşitli mecralarda 50’den fazla makalesi yayımlandı. 
 
Halen ICC Uluslararası Danışmanlık Ltd. Şti. Genel Müdürü olan Seçen, aynı zamanda Aon Risk Global Consultancy İcra Kurulu Başkan Yardımcısı, TÜRKONFED (Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu) ve SEDEFED (Sektörel dernekler Federasyonu) yönetim kurulu üyesidir.


Web Sitemiz Yenilenmiştir
Web Sitemiz Yenilenmiştir
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına daha işlevsel , aradığınız bilgiye en hızlı ve kolay biçimde ulaşabileceğiniz güncel son teknolojiye uygun bir web sitesi hazırladık.  

ICC Uluslararası Danışmanlığın kurumsal kimliğini yansıtan tasarım çizgisinde siz ziyaretçilerimizin aradıkları tüm bilgilere en hızlı ve en kolay şekilde ulaşmanızı amaçlıyoruz.